Nylon Anchor Butterfly Wall Plugs 100PC/BOX
Price
[ with GST ]
HLD2/3
Quantity :
MORE WAYS TO PAY:
*THIS PRODUCT IS AVAILABLE @ ALL HARDWARECITY RETAIL STORES
*LIMITED STOCKS / SHORTER LEADTIME
*ONLINE DELIVERY UP TO 3 DAYS
  • Nylon Anchor HLD2, HLD3, HLD4
  • Also known as butterfly wall plug
  • To be used on 10mm drill bit
Color: White
Weight(KG): 0.500
             Size                      For Partition Wall Size
 HLD2 - 10 x 30mm                 < 10.0mm
 HLD3 - 10 x 40mm                 < 15.0mm
 HLD4 - 10 x 47mm                 < 20.0mm
Add Your Review
FISCHER M12 Wedge Anchor FWA 12MM X 120MM 25PC/BOX FWA12X120
HardwareCity Heavy Duty Plaster Board Wall Fixings (Steel), 10PC/Pack
Aluminium Blind Rivets BOX PACK
HardwareCity M8 KAC Expansion Anchor Bolt, 2PC/Pack
Green Wall Plug PVC 1" X 6.5MM (80 PC Per Pack)
FISCHER M12 Sleeve Anchor FSL 12MM X 60MM 4PC/PACK 121275