HardwareCity Stainless Steel Cable Ties 100PC/PACK
Price
[ with GST ]
R-LOC
Quantity :
MORE WAYS TO PAY:
*THIS PRODUCT IS AVAILABLE @ ALL HARDWARECITY RETAIL STORES / WHILST STOCKS LAST
*ONLINE DELIVERY UP TO 3 DAYS
  • Made of strong 304 Stainless Steel for use in harsh environments.
  • Rolling ball self-locking mechanism provides secure attachments.
  • Tensile strength of 140 lbs for the most demanding applications.
Color: STAINLESS STEEL
Weight(KG): 1.000
N/A
Add Your Review
Out of Stock
HardwareCity Serial Number Security Ties, 1000PC/Pack (Tamper Evident Zip Ties)
PVC IP66 Weatherproof Exterior Junction Box 215MM X 150MM X 110MM
Plastic Stainless Steel Colored Wire Grommet 63mm Cutting Hole 59mm
Galvanized Rigid Conduit 3/4" (12 FEET)
CAVICO Marker Cable Ties 100MM X 2.5MM 100PC/PACK
HardwareCity 20MM X 2M Cable SPIRAL WRAP SILVER