FISCHER M10 Wedge Anchor FWA 10MM X 65MM 50PC/BOX FWA10X65
Price
[ with GST ]
FWA10X65 / 045645
Quantity :
MORE WAYS TO PAY:
*ONLINE DELIVERY UP TO 3 DAYS
Applications / Concrete C20/25, non-cracked
  • Steel constructions
  • Guard rails
  • Consoles
  • Ladders
  • Cable trays
  • Machines
  • Staircases
  • Gates
  • Facades
Color: CHROME
Weight(KG): 1.000
  • The standard anchorage depth achieves high load-bearing capacities.
  • This means that fewer fixing points and smaller anchor plates are required.
tGhYxqFm tGhYxqFm (Oct 08, 2025)
Add Your Review
HardwareCity M8 Hook Expansion Bolt
Basin Bolt Fixing Kit Screws & Bolts In a Set
FISCHER DUOPOWER Expansion Wall Plug 6MM X 30MM With Open Round Hook 6PC/PACK 535013