AIKO TIG200AD Welding Machine
AIKO TIG200AD Welding Machine
Price
[ with GST ]
W-TIG200AD
Quantity :
MORE WAYS TO PAY:
  • Small And Lightweight ,Portable And Durable ,Reliable And Economical.
  • Good Performance With Automatic Compensation For Voltage Fluctuation.
  • 2T/4T Idea For Light Fabrication,Pipe And Maintenance.
  • Application For Stainless Steel,Carbon Steel,Low Alloy Steel And Copper.
  • Power voltage (VAC/HZ): IP AC110V / AC240V±15%50/60
  • Rated output Current (A): 20--110A / 20--200A
  • Duty cycle (%): 60
  • Efficiency(%): 80
  • Weight(KG): 10.0
  • Dimension (mm): 440x275x345
  • Insulation class: F
  • Protection class: IP21
Color: BLUE
Weight(KG): 10.000
  • Duty cycle (%): 60
  • Efficiency(%): 80
  • Weight(KG): 10.0
  • Dimension (mm): 440x275x345
  • Insulation class: F
  • Protection class: IP21
Add Your Review
Riland CUT60 Plasma Machine
YAMA ARC200T Inverter Welding Machine 2.4MM
Riland CUT160 Plasma Machine
AIKO MIG250DT Welding Machine
DIAMOND KING 300A ARC Welders Machine Heavy Duty KUI-300
KUSUMI 200A BLACK ARC Welders DC Inverter Machine